تبلیغات
مدرن فا - انتشار کتابی از پژوهشگران جهرمی در حوزه فناوری اطلاعات
صفحه اول تماس با ما RSS                     قالب وبلاگ
  
مدرن فا
دوست دار صلح، پیوند دهنده ملت ها، نوید دهنده دنیایی نوین و ...
انتشار کتابی از پژوهشگران جهرمی در حوزه فناوری اطلاعات


کتاب پژوهشگران جهرمی در حوزه فناوری اطلاعات و در 30 كشور دنیا در حال انتشار است.

به گزارش پسین جهرم، كتاب Information Security In Health Systems، كاری از علی مصلی نژاد، محمد نیك نیا، سیده هاشمیه میررضایی و زهرا امجدی از جوانان پژوهشگر جهرمی در كشور آمریكا چاپ و در 30 كشور دنیا در حال انتشار است.

این كتاب در 99 صفحه به زبان انگلیسی به بررسی موضوع امنیت اطلاعات ، تهدید های موجود و راهكارهای مقابله و پیشگیری از تهدیدات در سیستم های بهداشتی درمانی می پردازد.

مصلی نژاد یكی از نویسندگان این اثر می گوید: اطلاعاتی که بین پزشک و بیمار رد و بدل می شود باید تا حد امکان محرمانه باقی بماند تا بیمار بتواند با آرامش اطلاعات خود را با پزشک در میان بگذارد و بتواند موثرترین و کارآمدترین درمان را دریافت نماید. ویژگی های اساسی سیستم اطلاعات بیمارستانی که حتی باید بین تیم های مراقبت های اجتماعی به اشتراک گذاشته شود، حفظ محرمانگی و حریم شخصی بیمار و احترام گذاشتن به خواست او در خصوص افشا یا عدم افشای سوابق او است. مطالعات موجود رعایت اصول و استانداردها حفظ محرمانگی اطلاعات سلامت را کاملا مناسب نمی دانند.

وی افزود: امروزه، هنوز اکثر تشکیلات درمانی فاقد سامانه های محافظتی برای جلوگیری، اصلاح و یا نظارت بر تخلفات داده ها هستند یا در این زمینه ضعیف هستند و از حداقل بودجه عملیاتی برخوردارند به طوری که مجموع ضررهای اقتصادی ناشی از تخلفات در بخش درمان سالیانه حدود 6 میلیارد دلار است. در این اثر قوانین حفظ حریم خصوصی کاربران، مبانی امنیت، حفاظت از حریم شخصی اطلاعات، یکپارچگی و در دسترس بودن داده ها مطرح می گردد. همچنین، در مورد اجزاء برنامه امنیتی، قوانین، فرایندها و استانداردها و همچنین چگونگی مدیریت و تحلیل ریسک، ارزیابی، شناسایی و ارزیابی سیستم های فرعی توضیحاتی ارائه خواهد شد.

وی در ادامه گفت این اثر به پاس بیش از 40 سال خدمت صادقه و 15 بار انتخاب شدن به عنوان پزشك نمونه،این اثر به دكتر میر محمد علی میررضایی تقدیم شده است.

برچسب ها: علی مصلی نژاد، جهرم، جهرمی، پژوهشگر جهرمی، پژوهش، مدرن فا، كتاب،
درباره وبلاگ
آخرین مطالب
نظر سنجی
نظر شما در مورد مطالب وبلاگ مدرن فا چیست؟


نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
پیوندهای روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
مدرن فا نیوز اسپیریتیک